O mně

LEKTOR, TRÉNER, DESIGNER

Věnuji se převážně rozvojovým kurzům zaměřeným na zlepšování komunikace a spolupráce, leadershipu, rozvoji týmů a projektovému řízení. Témata jako vyjednávání, asertivita, práce s vizí, kmenová kultura, spolupráce a zvyšování výkonnosti, zvládání stresu, apod. 

Účastníci oceňují mé lektorské dovednosti, nadšení, schopnost zaujmout, naslouchat a motivovat. Ve svých programech které rád vymýšlím, kombinuji prožitkové metody, gamifikaci, emoční inteligenci a neuroscience.

Znovu a znovu se utvrzuji v tom, jak moc důležité je umět naslouchat, komunikovat, budovat důvěru a spolupráci. Že nejde jen o hardskilly, Autocad, Javu, Excel, techniky a metody. Vnímám, jak důležité je propojování teorie a praxe a technických dovedností se softskills dovednostmi. Proto v současné době působím jako lektor a snažím se předávat tyto své zkušenosti dál. Protože poznání je to, co má smysl. Způsobem, jaký mám rád a umím – hrou.

Co mě baví

Vést diskuze o tom, zda je svět deterministický systém 🙂

Příroda a outdoorové aktivity. Společnost a pouliční umění. Improvizační divadlo.

Dobrodružství, nadšení, zažívání tvůrčí potenciálu, vyvolávání změn, zážitková pedagogika, Zimbardovské pojetí hrdinství, meditace a sebepoznávání.

Co dělám:

Všechno to, co jsem napsal, že mě baví 🙂 Navíc se učím dělat věci smysluplně a zábavně.

Zejména však školím a vytvářím nové programy. Kromě toho také aktuálně vedu a pomáhám budovat jeden malý IT tým, abych si udržoval kontakt s praxí.

Trochu také cestuji, nejvíce mě baví Jižní Amerika a Španělská teritoria obecně.

 Jsem dobrodruh – dobrý druh na cestě k poznání a při procházení změnou 🙂

DSC_0216
download-3397308-865-1526555170953

Co mám za sebou

Po vysoké škole jsem pracoval jako konstruktér, vývojář, manažer a projekťák v různých odvětvích, mám tedy zkušenosti z různých oborů. Téměř 9 krásných let jsem působil ve vzdělávacím prostředí jedné univerzity. Vytvořil jsem různé vzdělávací programy. Vedl a organizoval mnoho vzdělávací aktivit, podílel se na vývoji online vzdělávací služby.

Vystudoval jsem Technickou univerzitu v Pardubicích, studium jsem završil titulem Ing. Následně jsem absolvoval doplňující pedagogické studium na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice.

Mám za sebou Koučovací výcvik Manažer koučem, Výcvik vedení mužské skupiny MUSTR v Lize otevřených mužů Praha, certifikaci lektora Heroic Imagination Project profesora Zimbarda, certifikaci IPMA a v současné době jsem ve výcviku v Relational mindfulness training programu.

 

Čemu věřím

Že život je změna.
Že umění přijímat změny a život takový jaký je, je největší mistrovství.
Že život má smysl. A naše práce by ho měla mít také.

Kontaktujte mě
  Milan Tomeš

  Praha, Brno, Pardubice a kdekoliv u vás

  602 166 844

  Zavolejte mi

  dobro.druh@milantomes.cz

  Napište mi e-mail